Programma
- Korte kennismaking
- Toegankelijkheid in een museum en bij een stadsrondleiding
- Verschillende vormen van beperking (motorisch, visueel, auditief, cognitief en sociaal): wat houdt elke handicap in en hoe houd je er rekening mee, tips voor communicatie en beleving
- Lunch met inleving: je krijgt een blinddoek en beleeft even hoe het is als je niets ziet
- Bezoek aan stad of museum, in rolstoel en met blinddoeken.
- Als deelnemer krijg je de kans om kort te gidsen en toe te passen wat je geleerd hebt.
- Je krijgt begeleiding van experts en tips om je gidsbeurt nog beter te maken.
- Je krijgt feedback van andere deelnemers
(Een ingekort programma van een halve dag is ook mogelijk)
Praktisch
Docente
Kathleen Smolders van Inter, het expertisecentrum in toegankelijkheid en inclusief ontwerpen. Inter bouwt aan een inclusieve samenleving waar iedereen volwaardig en zelfstandig kan meedoen.
Boeking
Toerisme Vlaanderen biedt deze opleiding aan, in samenwerking met Inter, het Vlaams Expertisecentrum Toegankelijkheid. Wordt er binnenkort een sessie gepland waarvoor je nog kunt inschrijven, dan vind je die terug in de rubriek ‘Op de agenda’.
Daarnaast kan je deze opleiding ook altijd boeken voor je eigen organisatie of bedrijf op aanvraag. Meer info, prijzen en boeking via toegankelijk@toerismevlaanderen.be of via het telefoonnummer +32 2 504 03 4